מזכרות לאירועים וימי הולדת

כשאנחנו עורכים אירוע, הרבה פעמים אנחנו חושבים על הקטע של מזכרות לאירועים בתור פרט שולי, שחלק מהאורחים בוודאי יקחו איתם הביתה ויישמרו באיזה מקום, אולי פעם עוד ייזכרו שהם היו אצלנו באירוע, אולי הם לא יעשו עם זה דבר. אבל אנחנו שוכחים שיש מי שאותן מזכרות, זה הרבה יותר בשבילו, זה בשבילו זיכרון מיוחד, זיכרון מאירוע בעל משמעות סנטימנטלית רגשית עמוקה.

ראשית, אנחנו מדברים על אותם אנשים מבוגרים שבשבילם להיות נוכחים באירוע שלנו, חתונה או ברית, או חלום שהתגשם. אלה יכולים להיות דודים ודודות, סבא או סבתא. אנשים שבוודאי חלמו זמן רב להיות נוכחים באירוע שלנו, לשמוח איתנו. בשבילם אנחנו לא רק קרובי משפחה אנחנו מעבר לזה. זה נכון בכל משפחה. עבור אותם קרובים המזכרות יכולות להוות מין מחווה אישית שלנו, זיכרון מיוחד מהאירוע. בנוסף לשלל התמונות והמגנטים שאנחנו מפיקים מהאירוע עבורם.

דוגמא שנייה היא של אורחים מחו"ל. תחשבו על אורחים שלא יוצא להם להיות נוכחים בהרבה אירועים  של ישראלים או יהודים. אלא מגיעים לאירוע בישראל, ויכולים לקבל מזכרת בעלת משמעות רגשית מיוחדת. לא רק שמדובר במזכרת מאירוע של אנשים קרובים אליהם, אם הם יהודים, אז בוודאי שהמזכרת הזאת מבטאת עבורם משהו סנטימנטלי עמוק. זה יכול סידור, ספר תפילות, או מזכרת לאירועים אחרת שמכילה בתוכה משהו מן היהדות. כמובן שגם אם מדובר במזכרות אחרות, אישיות יותר עדיין הן מבטאות משהו עמוק ורגשי, לא פחות.

דוגמא אחרת היא דווקא של החברים הקרובים. מי שאנחנו רואים כל יום או לעיתים תכופות יותר. עבורם החתונה שלנו, יכולה להיות דבר מאוד מרגש מן הסתם. לא משנה אם אנחנו הזוג הראשון שהתחתן או האחרון שהתחתן. אירוע כזה הוא תמיד בעל משמעות מיוחדת של סיום תקופה אחת ומעבר לתקופה אחרת. אותן מזכרות לאירועים יכולה לבטא משהו מיוחד, שמסמל את התקופה שזה עתה נגמרה וכעת מתחילה. עבור אותם חברים, אנחנו יכולים להזמין מזכרות לאירועים בעל רוח אירונית, צינית, משעשעת. משהו שיש בו מן המר והמתוק יחדיו.

על מנת שתוכלו לפוגע בדיוק למה שאנשים מחפשים, אנחנו ממליצים להזמין מזכרות לאירועים מסוגים שונים. לא צריך לרכוש עבור כל אורח מזכרת אחרת, אך, זה רעיון לא רע, להזמין מזכרות לאירועים שונות, שמתאימות לקבוצות שונות בקהל. לקהל הסבתות והדודים להזמין משהו אישי יותר, לקהל מחו"ל להזמין משהו עם בעל קשר דתי אולי גם לאומי לארץ ישראל, ולחברים הקרובים משהו אישי אבל אחר, יותר צעיר, ציני, משעשע.

אם מדובר על אירוע חברה, יום כיף בארגון, פעילות גיבוש לצוות לעובדים בהיי טק, אירוע של קבלת עובד חדש במשרד קטן, סדנאות גיבוש בחברה שבו הקהל הינם העובדים, מתנה או מזכרת טובה יכולה להיות משהו שימושי לעבודה כגון – שעון שולחני דיגיטלי, מחשב כיס, עט מיוחד וכד' או לחילופין מתנה אישית כמו סיכה יפה למזכרת.

אם מדובר על קהל ילדים, מתנה טובה תמיד יכול להיות טרנד, משחק או צעצוע ייחודי. אם מדובר על מזכרת ליום הולדת של ילדים בגילאי בית ספר או ילדי גן, תוכלו למצוא ברשתות כמו הפיראט האדום, חנות צעצועים המובילה בישראל עם חנוית און ליין ומבחר רחב ומגוון של מתנות ומזכרות בכל התקציבים ולכל הגילאים.

את המזכרות, רצוי להתחיל לחפש מספיק זמן לפני האירוע או חגיגת יום הולדת. כך תוכלו למצוא בדיוק את מה שאתם חושבים שיכול להתאים לקבוצות השונות. אנחנו ממליצים לכם לא לחסוך מבחינת העלויות אך מצד שני קחו בחשבון שאתם צריכים לקנות מזכרות לכל האורחים, אז זה צריך לעמוד בתקציב שלכם…